Američki neuroznanstvenik Paul D. MacLean sa Sveučilišta Yale i Američkog nacionalnog instituta za mentalno zdravlje formulirao je model mozga šezdesetih godina, opisujući mozak u smislu tri različite strukture koje su se pojavile evolucijskim putem.
Zašto je ponekad teško ostvariti suradnju s djetetom da pospremi igračke, pojede obrok do kraja ili napravi domaću zadaću?
Djeca u dobi do 12 godina često nisu razvojno spremna za racionalizaciju, kognitivno promišljanje i razgovor o problemima. Djeca se izražavaju kroz igru.
Igra pruža djetetu mogućnost fantazije kroz koju, u sigurnom prostoru, može izraziti najdublje misli, emocije i unutarnje sukobe.
Anksioznost je jedno od najčešćih problema mentalnog zdravlja djece i odraslih, a pogađa više od 20% djece i adolescenata tijekom životnog vijeka.
Terapija igrom ima smisla! Činjenica je da djeca komuniciraju kroz igru.
Ako već ulažete svoje vrijeme i novac u čitanje knjige o roditeljstvu, vjerujem da bi se nakon čitanja trebali osjećati bolje nego prije.
Postoje riječi i rečenice koje mogu pomoći da se sami smirimo ili pomognemo nekom drugom u situacijama kada nas preplavljuju osjećaji.
Prijelaz je razdoblje promjene s jedne značajne faze ili iskustva na drugu.
Kako djeca stare i razvijaju se, neizbježno doživljavaju brojne različite prijelaze i značajne događaje koji na njih mogu utjecati na različite načine.
Igra je sastavni dio svakog djetinjstva, a dijete raste i razvija se igrajući se. Dijete kroz igru uči o sebi i o svijetu koji ga okružuje.